10 تا از عجیب ترین سندروم هایی که باور نمیکنید وجود دارند – سافت منوسندوم چیست - سندروم

سندروم های عجیب وحشتناکی که باور نمیکنید وجود داشته باشند


عناوینی که در این مقاله خواهید خواند:

نگاه کلی به سندروم؟

سندروم,همه ما کم و بیش اسمش رو شنیدیم. می‌دونیم بعضی از افراد دچار سندروم‌های عجیب و غریب می‌شن. بعضی از ما بعضی از این سندروم‌ها رو تو فیلم‌های تخیلی دیدیم و ممکنه فکر کنیم هرگز این اختلالات روانی وجود ندارن. اما واقعیت اینه که خیلی از سندروم‌ها به شدت ترسناک هستند و فرد مبتلا همیشه تو وجودش دچار کشمش و تقلاست. در حال حاضر تقریباً 450 میلیون نفر در دنیا به انواع سندروم‌های ترسناک و اختلالات روانی مبتلا هستند که زنگ خطری برای آینده انسانه. تو این مقاله به شما 10 تا از ترسناک‌ترین و عجیب ترین سندروم‌هایی که باورتون نمیشه وجود دارند رو به شما معرفی می‌کنیم. تا انتهای این مطلب ما رو همراهی کنید.

سندروم اول: انسان شناسی


سندوم عجبیب و غریب - انسان شناسی

این سندروم در دسته سندروم‌های عجیب و غریب قرار می‌گیره. فردی که به این سندروم مبتلا میشه فکر می‌کنه که انسان نیست. شاید به نظرتون غیر واقعی باشه، اما این بیماری واقعا وجود داره. اما تعداد افراد مبتلا به این اختلال روانی کم هستند. افرادی که به این سندروم مبتلا هستند، خودشون رو گاو می‌دونند. خیلی از این افراد رو در حالی پیدا کردن که چهار دست و پا تو مزرعه در حال جویدن علف بودن. خود فرد مبتلا به این سندروم ترسناک، اصلاً متوجه اعمال و رفتارش نیست و نمیدونه داره چیکار می‌کنه. جالبه بدونید این سندروم در گذشته‌های بسیار دور هم وجود داشته. یکی از پادشاهانی که نامش تو کتاب مقدس اومده به خاطر رفتارهای گاو گونه از بین مردم رانده شده و مانند گاو علف می‌جویده. محققان با مطالعه روی چنین افرادی انجام دادن نشون میده این سندروم از رویاها و یا هیپنوتیزم نشات گرفته.

سندروم دوم: دست بی قرار


سندوم - دست بی قرار

این سندروم از اون چیزی که تصور می‌شه ترسناک تره. در بین سندروم‌های ترسناک در اولین گزینه‌ها قرار می‌گیره. تو این سندروم، دست خودش رو از بدن بیگانه می‌دونه و رفتارهای خشنی از خودش نشون میده. فرد مبتلا به سندروم دست بی‌قرار بدون این که اراده‌ای تو دستش داشته باشه باید زندگی کنه. دست تلاش می‌کنه خودش یا دیگران رو خفه کنه.

لباس‌ها رو پاره کنه یا به قدری بدن خودش و دیگران رو بخراشه تا خون بزنه بیرون. کسانی که به این سندروم مبتلا هستند، معمولاً افرادی هستندکه به بیماری روانی مبتلا بودند، دچار آلزایمر هستند یا بیماری کروتسفلد-جاکوب، رو تجربه کردند. متاسفانه برای این افراد داروی خاصی وجود نداره و افرادی که به این سندروم خطرناک مبتلا هستند، مجبورند دائماً دستشون رو درگیر و کنترل کنند.

سندروم سوم: آپوتمنوفیلیا


سندورم - سندورم آپوتمنوفیلیا - سندروم های عجیب و غریب

یکی از سندروم‌هایی که باورتون نمیشه وجود داشته باشه، سندروم آپوتمنوفیلیاست. تو این سندروم فرد مبتلا تمایل شدیدی به قطع عضو داره. این سندورم واقعاً وحشتناکه. فرد مبتلا به این سندروم اگر نتونه پزشک رو برای این کار متقاعد کنه، خودش دست به کار میشه و اعضای بدنش رو قطع می‌کنه. جالبه که بعد از قطع عضو از این کار هم راضیه و احساس ناراحتی نمی‌کنه. محققان معتقدند آسیب به لوب جداری راست مغز باعث این مشکله. خیلی از محققان هنوز در تلاشند تا علت و درمان این بیماری ترسناک رو پیدا کنند.

سندروم چهارم: سندروم مرده متحرک


سندروم - سندروم های ترسناک - سندروم مرده متحرک

این سندروم که یکی از بدترین سندروم‌های شناخته شده در علم روانشناسیه و جزو سندروم‌های ترسناک به حساب میاد، فرد حس می‌کنه مرده متحرکه. به این سندروم سندروم کوتارد گفته میشه. این اختلال روانی فرد مبتلا فکر می‌کنه یک زامبیه یا بدنش در حال پوسیدگیه و توهم شدید داره.این افراد فکر می‌کنن تمام خون و اندام‌های داخلی بدنشون رو از دست دادن و روح هستند. مبتلایان به کوتارد، افسردگی شیدایی بسیار شدیدی دارند.

سندروم پنجم: سندروم آلیس در سرزمین عجایب


سندروم های وحشتناک - آلیس در سرزمین عجایب

وقتی فیلم آلیس در سرزمین عجیاب رو می‌بینیم از دیدن اینکه اشیا بزرگ و کوچیک میشن، شگفت‌زده می‌شیم. اما تا به حال فکر کردین اگر چنین چیزی واقعیت داشت، چه اتفاقی می‌افتاد؟ چه حس عجیبی بود اگر اشیا رو بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از اندازه واقعیشون می‌دیدید؟ برخلاف آنچه در فیلم دیدید، حتماً از این موضوع وحشت خواهید کرد. جالبه بدونید چنین اختلال روانی واقعاً وجود داره و در دسته سندروم‌های عجیب و غریب قرار می‌گیره. فرد مبتلا اشیا و حتی خودش رو بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از اندازه واقعیش می‌بینه. صداها رو آرام‌تر یا بسیار بلندتر از آنچه در واقعیت هست، می‌شنوه. به این سندروم، سندروم تاد هم گفته می‌شه و بیشتر افراد مبتلا به تومور مغزی یا افرادی که مواد مصرف می‌کنند رو تحت تاثیر قرار میده.

سندروم ششم: کوری صورت


سندروم - سندروم های عجیب و غریب سندوم کوری صورت

یکی از سندروم‌هایی که باور کردنی نیست وجود داره، سندروم کوری صورت هست. در این سندروم فرد نمیتونه صورت افراد رو تشخیص بده و در موارد وخیم‌تر حتی صورت خودشم نمی‌شناسه. اولین نفری که به این سندروم مبتلا شده بود، صورت زنش رو با کلاه اشتباه گرفته بود. این بیماری به علت سکته مغزی یا به صورت مادرزادی به وجود میاد.

سندروم هفتم: هذیان کاپگراس


سندروم - سندروم های وحشتناک سندوم های باورنکردنی

یکی از سندروم‌های عجیب وغریبی که تا حالا ثبت شده، سندروم هذیان کاپگراسه. در این سندروم فرد مبتلا فکر می‌کنه افراد مورد علاقش تو زندگی واقعی نیستند و به جاش افراد شیاد و کلاه‌بردار که قصد آسیب رساندن به اون رو دارن، باهاش زندگی می‌کنن. اون شخص فکر می‌کنه اونا ربات یا آدم‌نما هستند. اولین مورد از این سندروم در یک خانم 74 ساله مشاهده شد.

سندروم هشتم: سندروم انفجار در سر


سندروم انفجار در سر - سندروم - اختلالات روانی

سندرومی نادر و عجیب که در آن فرد مبتلا مرتباً صدای انفجار در سر خود می‌شنون. این افراد ممکنه بارها صدای انفجار، صدای گلوله یا بمب را در سر خود حس کنند در حالی که هیچ آسیب فیزیکی در آن‌ها وجود نداره. این سندروم مثه این میمونه مدام در این فکر باشن که چیزی مانند بمب در سرشان در حال ترکیدنه و مدام صدای انفجارش توی مغزشون بپیچه.

سندروم نهم: سندروم تغییر زبان


سندروم - سندروم سندوم تغییر زبان - سندروم های عجیب

با مبتلا شدن به این سندروم، شخص زبان مادری خود را فراموش کرده و به لهجه‌ای صحبت می‌کنه که تا به حال آن را نمی‌شناخته و با آن صحبت نمی‌کرده. اولین مورد یک زن ایرلندی بود که بعد از سکته مغزی دچار این سندروم شد. تا مدت‌ها نمی تونست صحبت کنه، اما وقتی صحبت کرد، زبانی که حرف می‌زد به جای انگلیسی، فرانسوی بود. تا سال 2009، 62 مورد از این سندروم در دنیا گزارش شده است.

سندروم دهم: سندرم کلاور-بوسی


سندروم - سندروم های وحشتناک - سندروم های کلاور بوسی.jpg

سندروم کلاور بوسی نوعی ترسناک از بیماری‌های روانیه که فرد مبتلا علاقه عجیبی به خوردن اشیا مثل کتاب پیدا می‌کنه و یا این‌که دوست داره با ماشین رابطه جنسی داشته باشه. در این افراد به طور کلی میل به خوردن مواد غیر قابل خوردن و کشش جنسی به اشیا بی‌جان به طرز عجیب و افراطی دیده می‌شه. متاسفانه درمانی برای این بیماری وجود نداره.

سخن آخر:

دراین مقاله 10 سندروم عجیب و غریب باورنکردنی و بررسی کردیم. تو این دنیای امروزی در کنار پیشرفت علم و تکنولوژی بیماری‌های روانی جدیدی در حال ظهورن که شاید خیلی از ما تصور می‌کردیم فقط تو فیلم‌های تخیلی وجود دارن.اگه بخوایم از دید دیگه ایی به این موضوع نگاه کنیم, جالبه که بدونید بعضی از اشخاص بر این باورند که وجود چنین سندروم هایی, باگ انسانی هستن.یعنی به عبارتی اگر انسان ها را ربات های پیشرفته در نظر گرفت وجود چنین سندوم های عجیب و ترسناک که هیچ دلیل منطقی برای بعضی از این سندروم پیدا نشده, باگ یا اشکالی هستش که در بعضی انسان ها وجود دارد و خود را به شکل ها و فرم های عجیبی نمایش میدهد.ولی خب دلیلی که بسیاری از دکتران و محقق های این زمینه بهش باور دارند اینه که این سندروم ها به دلیل اشکال در بعضی از نقاظ مغر انسان پدید میاید ولی این که چه عواملی باعث متفاوت بودن این انسان ها از سایر میشه فعلا جای بحث داره......امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

نظر خودتون رو درباره ی این مطلب بنویسید:


وحیده اصغری
جالب بود
1402/11/18

مریم زبارتی
سپاس از مطالب مفید
1402/11/16

من سندروم نفلیباتا(Nefelibata) دارم.. یعنی انقدر توی رویا غرق شدم که از زندگی واقعی دور شدم.. حقیقتا ترجیح میدم تو اتاقم بمونم و بخوابم و رویاپردازی کنم..
1402/8/17

فیژیک
عجب ! کاش ما اون سندرم تغییر زبان و بگیریم و یه روز بلند سیم ببینم تو پاریس داریم زندگی میکنیم
1402/8/8

سندروم
سندروم چیه دیگه ://///
1402/3/6

اسرا
حاجی پشمام ریخت چه عجیبه فقط آخریه فک کن بره با میز ازدواج کنه😶
1402/2/6

همهچی دان
من همه ی این سندرم هارو دارم باور کنین 😂😂😂
1402/1/11

hosnaaw
سندرم کلاور-بوسی !! پشمام 😐
1401/11/18

ماردین ملکی
قبلا هیچکی سندروم نداشت ولی الان ظاهرا همه یه جور سندروم دارن...تازه بماند یه سریا از این سندرم باکلاسا دارن🤣
1401/11/11

خوده سندروم
سندروم نایاب که چه عرض کنم ما که تا حالا چیزی ندیدیم اگرم سندروم بوده گفتیم فلانی ****هه والا
1401/9/10

فاطمه ذ
توی خوابگاه دانشکده یکی از دوستام باور کنین این سندروم تغییر زبان رو داشت یعنی اصلا شبا تو خواب حرفای عجیب و غریبی میزد با زبان های مختلف فک میکریم مسخره بازی در میاره تازه الان فهمیدم که این یه سندروم نایابه 😒😐😑
1401/8/22

hivashoon
من خودم به چشم خودم دیدم کسی و که سندروم مرده متحرک داشته و میتونم بگم واقعا سندروم وحشتناکی بوده...دیگه نگم براتون
1401/7/27

ساناز
ای وای من آدم اصلا نمیدونه همچین سندرم های عجیب یا بیماری های روانی ترسناکی وجود داره خدا کنه هیچکی گرفتار سندرم نشه
1401/7/16

سندورم
سندروم های عجیب
سندورم های ترسناک
سندورم های باورنکردنی
سندروم چیست
سندروم های وحشتناک
منو دیجیتال - منوی دیجیتال هوشمند - منو آنلاین - منوی دیجیتالی رستوران - منو کافی شاپ

سافت منو


سافت منو جایگزینی برای منو های کاغذی - با ارائه خدمات منوی دیجیتال هوشمند

Hello World Arta Is Best Developer in the world!!